Baskonia palkas Raieste positsioonile NBA taustaga mängija

Jarmo Jagomägi
, reporter
Copy
Timothé Luwawu-Cabarrot (valges) takistamas Euroliiga üht paremat äärt, Will Clyburni.
Timothé Luwawu-Cabarrot (valges) takistamas Euroliiga üht paremat äärt, Will Clyburni. Foto: IMAGO/Seskimphoto/SCANPIX

Vitoria Baskonia korvpalliklubi lõi käed Prantsusmaa koondislase Timothé Luwawu-Cabarrot'ga.

Mais 29. sünnipäeva tähistanud ääremängija läks 2016. aasta NBA draft'is kaubaks 24. valikuna. Järgneva kuue aastaga sai ta ookeani taga kirja 328 põhiturniiri kohtumist. Luwawu-Cabarrot' saagiks jäi keskmiselt 16 minutit, 5,9 punkti ja kaks lauapalli.

Viimased kaks hooaega on 201-sentimeetrine pallur mütanud Euroliigas. Debüütaastal Milano Olimpias kogus ta 24 mängus 21,5 minutiga 9,4 punkti. Luwawu-Cabarrot tõdes aga hiljem, et peatreener Ettore Messina käitus temaga halvasti.

Siis lõigi mitmekülgse rünnakuarsenaliga pallur käed Villeurbanne'i ASVELiga. Ta sai selgelt kandvama rolli, kuid esines üsna ebastabiilselt. Luwawu-Cabarrot panustas Euroliigas eelviimaseks jäänud satsi eest siis korralikud 13 punkti ja 3,4 lauapalli. 

Tema auhinnakapis on ka Tokyo olümpia pronks ning tunamulluse EMi hõbe. Tänavuste koduste Pariisi mängude kooseisust jäi aga Luwawu-Cabarrot välja.

Baskonia pressiteate kohaselt sõlmiti prantslasega 2026. aasta suveni kehtiv leping. Teda nähakse hiljuti lahkunud Vanja Marinkovići asendajana.

Põhiliselt tegutseb Luwawu-Cabarrot nii nagu Sander Raieste väikese ääre positsioonil. Sel kohal on olemas ka Nikos Rogkavopoulos. Samas võib neid kõiki ka veidi teises rollis kasutada.

Kui Raieste teekond Vitorias jätkub, siis Kotsari saatus on endiselt lahtine.

Tagasi üles