VIDEO Luka Doncicit ähvardab karjääri esimeses NBA finaalseerias baranka

Luka Doncici ja Dallas Mavericksi hooaeg kipub lõppema.
Luka Doncici ja Dallas Mavericksi hooaeg kipub lõppema. Foto: Kevin Jairaj / USA TODAY Sports / Scanpix

Boston Celticsit lahutab NBA meistritiitlist üks võit.

Nelja võiduni peetavas finaalseerias Dallas Mavericksi vastu ollakse peal 3:0. Eesti aja järgi täna varahommikul murti võõrsil vastane maha 106:99.

Tõsi, Celtics mängis veidi tulega. Neljanda veerandaja hakul juhiti juba 91:70. Viie minutiga jõudis Mavericks vaid kolme silma kaugusele ning korraks vähendati vahe ka minimaalseks. Lõpp kuulus siiski külalistele.

Võitjaid vedas duo. Jayson Tatum viskas 31, Jaylen Brown 30 silma. Neist viimane kogus ka kaheksa korvisöötu ja sama palju lauapalle.

Karjääri esimest NBA finaalseeriat mängiv Sloveenia imelaps Luka Doncic tegi enda kohta pigem kahvatu partii. Ta kogus küll 27 punkti, ent tabas väljakult 27 viskest kõigest 11. Lisaks kanti protokolli kuus söötu ja sama palju laudu.

Tõsi, veidi ärkas Doncici n-ö paarimees Kyrie Irving. Ta viskas 35 silma. Samas piirdus vaid kahe korvisööduga.

Celtics võib 16-aastase pausi järel NBA tiitli kindlustada Eesti aja järgi ööl vastu pühapäeva.