Lionel Messi kurvastas paljusid jalgpallisõpru (1)

Karl-Joosep Küngas
Copy
Lionel Messi.
Lionel Messi. Foto: AFP/ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/Scanpix

Aegade üheks paremaks jalgpalluriks peetav Lionel Messi teatas, et ei kavatse sel suvel Argentina jalgpallikoondist Pariisi olümpiamängudel esindada.

36-aastane Messi valmistub hetkel Argentina koondisega Lõuna- ja Põhja-Ameerika meistrivõistlusteks, kus neil on tiitel kaitsta. Selle maailmajao suurim jalgpalliturniir toimub 20. juunist 14. juulini USAs. Nõnda jääks Messil väga vähe aega puhkuseks, kuna Pariisi olümpiamängudel alustatakse jalgpalliturniiriga 24. juulil.

«Rääkisin Javier Mascheranoga (Argentina U-23 koondise peatreener) sellest ja mõlemad mõistsime praegust olukorda. On keeruline olümpiamängudest mõelda, kui meil on algamas Copa America. See tähendaks kaks-kolm kuud järjest klubist eemal olemist. Lisaks kõigele pole ma enam sellises eas, kus kõike seda teha,» lausus 2008. aastal Argentinaga olümpiavõitjaks kroonitud Messi ESPNile.

«Pean targalt otsuseid langetama ja kahel turniiril osalemine oleks mu kehale liiast. Mul on vedanud, et olen saanud mängida olümpiamängudel ja võita kuldmedali koos Mascheranoga. See oli imeline kogemus, mida ma kunagi ei unusta,» lisas jalgpallilegend.

Tagasi üles