NBA finaalseeria elab! Doncic ja Dallas korraldasid jõudemonstratsiooni

Luka Doncic vedas Dallase finaalseerias võimsa võiduni.
Luka Doncic vedas Dallase finaalseerias võimsa võiduni. Foto: USA TODAY Sports/Kevin Jairaj/SCANPIX

Korvpalliliigas NBA oli täna öösel võimalus, et selgub tänavuse hooaja meister. Seda siiski ei juhtunud, kuna Dallas Mavericks suutis esmakordselt finaalseerias võidurõõmu tunda.

Boston Celticsiga finaalseerias kohtuv Mavericks läks tänasele kohtumisele selg vastu seina olukorrast. Kolm esimest kohtumist Bostoni paremust tunnistanud näitas, et sellises seisus suudetakse väga hästi esineda.

Koduväljakul mänginud Dallas võitis neljandas kohtumises avaveerandi 34:21 ja juhtis poolajaks juba 26 punktiga. Teisel poolajal paisus eduseis lausa 48-punktiliseks ja lõpus särasid tablool Dallase 122:84 võidunumbrid.

Võitjate ridades säras tavapäratult vähe väljakul viibinud Luka Doncic, kelle arvele jäi üleplatsimehena 29 punkti, millele lisas veel viis korvisöötu ja viis lauapalli. Visketabavusega hädas olnud Bostoni parimana viskas Jayson Tatum 14 silma.

NBA finaalseeria viies kohtumine peetakse 18. juunil Bostonis. Ajalugu räägib endiselt just Bostoni kasuks, kuna NBA ajaloos pole nelja võiduni peetavates seeriates ükski meeskond tulnud välja 0:3 kaotusseisust. Hetkel on saldo 156:0 eduseisus olnud meeskondade kasuks.