Eesti kaotas tasavägises pronksimängus Tšehhile (2)

Tõnis Grepp
, Reporter
Eesti ja Tšehhi pronksimäng Kuldliigas
Eesti ja Tšehhi pronksimäng Kuldliigas Foto: cev.eu

Eesti rahvusmeeskond lõpetas Euroopa Kuldliiga neljanda kohaga, kui Horvaatias Osijekis toimunud finaalturniiri pronksikohtumises saadi Tšehhi vastu 2:3 (25:20, 22:25, 25:27, 12:15) kaotus, vahendab volley.ee.

Eesti rünnakuid vedasid taaskord Renee Teppan ja Märt Tammearu. Teppani arvele kogunes 25 punkti, Tammearu lisas 20 silma. 12 punkti panustas Henri Treial. Täna oma 100. koondisemängu pidanud Karli Alliku arvele jäi 4 punkti.

Mängu algus sujus paremini Eestil, Allik viis oma meeskonna 6:4 juhtima ja Teppani rünnak tegi seisuks 8:6. Geimi keskel tegi skoori sidemängija Robert Viiber ning Eesti oli ikka kahega peal (15:13). Teppan hoidis seisu 19:16 peal, Tammearu tagaliinirünnak ja Teppani serviäss tegid seisuks 22:18. Geimi lõpetas Alliku ässpalling (25:20).

Teise vaatuse alguses viis Lukas Vašina Tšehhi 6:4 ette. Nüüd suutsid tšehhid mõnepunktilist eduseisu säilitada, kuni eestlased omakorda Teppani punktist 10:9 ette pääsesid. Edasi mindi punkt-punktis, Rikberg kasutas 13:14 kaotusseisus mõtlemisaega. Viigiseisuni jõuti vastaste eksimusest ning Tammearu viis Eesti taas punktiga ette (16:15). Tšehhi edukas rünnak viis neid 20:18 juhtima ja Eesti koondise peatreener Alar Rikberg kutsus mehed mõtlemisajale. Eesti võitles välja 21:21 viigiseisu, ent uuesti pääses Tšehhi kahega ette, geimpalli said vastased seisul 24:22 ning see ka realiseeriti.

Kolmanda vaatuse algus oli Eesti poolelt kehv ja vastane pääses 3:0 ette. Siis võideldi kaitses mehiselt ning sellest tuldi kiirelt välja. Tammearu viigistas 3:3. Alliku asemel tuli kolmandas geimis platsile Timo Lõhmus. Tšehhid olid pidevas eduseisus, kuni Aganits seadis jalule 8:8 viigi ja edasi mindi punkt-punktis, kuni Tšehhid pääsesid 16:14 ette ja Eesti peatreener kasutas mõtlemisaega. Vahe püsis, kuni Teppani võimas rünnak viigistas seisu 22:22, Treiali rünnak tegi skooriks 23:23, ent esimese geimpalli sai Tšehhi seisul 24:23. Selle luhtas Treial. Edasi rullus lahti tõeline triller, kus kordamööda teeniti geimpalle ja siis ei suudetud neid realiseerida. Lõpuks suutsid eestlased tugevamad olla ja võitsid maratongeimi 33:31.

Neljas geim algas tasavägiselt, pikk pallivahetus lõppes Eesti võiduga ja tabloole kuvati numbrid 5:5. Sellele järgnes võimas rünnak Tammearu esituses, ent tšehhid ei soovinud samuti siit medalita lahkuda ja võitlesid kõvasti. Lõhmuse õnnega pooleks löödud serviäss andis Eestile 12:9 eduseisu ning tšehhid võtsid seepeale mõtlemisaja. Eesti suutis eduseisu hoida, ent Tšehhi tuli kahe punkti kaugusele (20:18). Tammearu võeti blokiga kinni ja vahe oli minimaalne (22:21) ning Rikbergilt kiirelt time-out. Taas toimis Tšehhi blokk ja seis oli viigis (22:22). Nüüd tuli punkt vahepeal taas mängu tulnud Treialilt ning siis tõi kavala punkti Lõhmus (24:22). Matšpalle ei suudetud realiseerida ning lõpuks pöörasid tšehhid geimi enda kasuks, tulemuseks 27:25.

Otsustavat viiendat geimi alustas paremini Tšehhi, minnes 3:0 juhtima ja sundides Eesti meeskonda kiirele mõtlemisajale. Saaremaa blokipunkt tõi meid kahe punkti kaugusele (4:6) ning Teppani blokist auti rünnak tegi vahe minimaalseks. Vastaste eksimus seadis jalule 6:6 viigi. Pooli vahetati tšehhide 8:7 eduseisul. Treial tõi Eestile taas minimaalse edu 9:8. Uuesti suutis Tšehhi Lubos Bartuneki ässast viigistada 10:10. Punkt-punktis mindi lõpuni ja matšpalli teenis esimesena Tšehhi seisul 14:12 ning see ka realiseeriti.

Eesti andis laupäeval poolfinaalis finaalturniiri korraldajamaale Horvaatiale kõva lahingu, kuid pidi ka seal viiegemilisest lahingust väljuma 2:3 kaotusega.

Täna õhtul kell 20 läksid finaalis vastamisi Horvaatia ja Ukraina. Olgu öeldud, et finaalturniiril on mängus suur raha. Võitja teenib 100 000, teine 60 000, kolmas 40 000 ja neljas 25 000 eurot.