Meedia: suur autotootja kavatseb F1st lahkuda

Karl Mihkel Eller
Copy
Alpine'i F1-auto. Foto on illustratiivne.
Alpine'i F1-auto. Foto on illustratiivne. Foto: Clive Mason / Getty Images / AFP / Scanpix

Viimastel aastatel on teada fakt, et F1 uksele koputab kordades rohkem meeskondi ja autotootjaid, kui on sarjas kohti. Nüüd kirjutas mainekas portaal Autosport, et Prantsusmaa autotootja Reanult plaanib kuninglikus klassis pillid kokku pakkida. Lühidalt tähendab see, et soovitakse loobuda mootoritootmisest ja neile kuuluv Alpine'i meeskond jätkaks, kuid mõne teise firma jõuallika abil.

Alpine'i või kuni 2020. aastani Renault nime kandnud meeskond on viimastel hooaegadel olnud sarja kindel keskmik. Mullu nopiti kolm poodiumikohta, viimati võideti GP 2021. aastal. Tänavu on nende jaoks alanud eriti raskelt, üheksa etapiga on kogutud viis punkti, millega ollakse kaheksandal kohal.

Kehv hooaja algus pani peakorteri kihama, et kas F1te on vaja enam nii tugevalt panustada. Renault' mootor pole kõige õnnestunum ning selle arendamine ja paremasse vormi saamine nõuaks väga suurt lisaraha.

Kuna 2026. aastal hakkavad kehtima uued mootorireeglid, siis kasutaks Alpine veel järgmisel aastal olemasolevat Renault' mootorit, kuid võtaks siis üle mõne teise tootja jõuallika. Renault' toodetud mootorit kasutabki sarjas vaid Alpine, kuni 2015. aastani oli nende kasutajaks ka näiteks Red Bull.

Praegu Alpine'i nime kandvat meeskonda tuntakse F1 maailmas ka kui Team Enstone, mis on sarjas tegutsenud üle 40 aasta ja kandnud selle aja jooksul erinevaid nimesid. 1981. aastal alustati Tolemanina, 1986–2001 Benetton, 2002–2011 Renault, 2012–2015 Lotus, 2016–2020 Renault ja alates 2021 Alpine, mis on Renault' mootorispordile pühenduv bränd.

Märksõnad

Tagasi üles