Võimsa Eesti rekordi ujunud Tribuntsov pääses EM-finaali

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Ralf Tribuntsov
Ralf Tribuntsov Foto: Ain Liiva

Serbias Belgradis jätkuval ujumise Euroopa meistrivõistlustel pääses Ralf Tribuntsov ülivõimsa Eesti rekordiga 50 m seliliujumise finaali.

29-aastane Tribuntsov läbis eelujumistes 50 m selili ajaga 25,57 ning sõnas toona, et õhtul tuleb end rohkem usaldada ja riskida. Poolfinaalis sai eestlane kirja Eesti rekordit tähistava 24,89, mis viis ta viiendana finaali. Varasem Maarjamaa tippmark (25,44) oli ujutud kaks aastat tagasi Daniel Zaitsevi poolt.

«Kõik õnnestus, usaldasin ennast,» vahendas ujumisliit pressiteades üliõnnelikku finalisti. «Võitlesin lõpuni välja ja nii kiiret aega ma ei oodanud, aga kui nägin tablool 24-ga algavat tulemust, siis olin juba rahul.»

Tribuntsovist sai peale Eesti taasiseseisvumist kolmas meesujuja, kes pääsenud pika raja Euroopa meistrivõistlustel finaali. «Finaalis on tore olla, kuid kunagi võiks ikka medali ka võtta,» sõnas koondislane optimistlikult.

Poolfinaalide kiireim oli kreeklane Apostolos Christou (24,52), kellele järgnesid Ksawery Masiuk (24,72) ja Evangelos Makryigiannis (24,73).

Romanjuk kümnes

Naiste 200 m rinnuliujumise poolfinaalis hüppas vette Maria Romanjuk, kes tegi südika ujumise, kuid jäi napilt finaaliukse taha teenides 10. koha ajaga 2.30,03.

«Läksin ründama ja tagasi ei hoidnud,» sõnas Romanjuk, kes 150 m pöördes edestas isikliku rekordi graafikut 0,8 sekundiga. «Lõpp kahjuks läks raskeks, aga minu fookus enne seda võistlust oli 100 meetri distantsil, seega täitsa hea tulemus.»

Meeste 50 m seliliujumise finaal peetakse homme Eesti aja järgi kell 20.54.

Tagasi üles