Beljajeva tassis Eesti kaotusseisust välja, ent otsustav torge lõpetas eestlannade medalijahi

Julia Beljajeva
Julia Beljajeva Foto: Tairo Lutter

Šveitsis jätkuvad vehklemise Euroopa meistrivõistlused epeenaiste võistkonnavõistlusega. Eesti koondis alustas medalijahti võiduga Hispaania (45:23) üle, ent jäi seejärel veerandfinaalis Prantsusmaale alla otsustava torkega 41:42.

Eesti epeenaiskond oli Šveitsis võistlustules koosseisus, kuhu kuuluvad meie esinumber Nelli Differt, Erika Kirpu, Julia Beljajeva ja individuaalselt Euroopa meistriks kroonitud Irina Embrich. Turniiriks saadi viies asetus, mis tähendas alustamist kohe avaringist.

Kaheksandikfinaalis läksid eestlannad vastamisi Hispaaniaga, kellega probleeme ei tekkinud. Kiirelt turvalise eduseisu saavutanud Eesti võidunumbrid olid 45:23. Järgmisena ootas eestlannasid Prantsusmaa, kes oli samuti 45:23 üle Türgist.

Veerandfinaali alustasid paremini eestlannad, kes tänu Kirpule 3:2 juhtima pääsesid. Seejärel haarasid ohjad prantslannad, kes viiendas perioodis hetkeks viietorkelise (18:13) edu saavutasid. Kaheksandas vaatuses lubas Kirpu taas hetkeks Prantsusmaa viie torkega (36:31) ette, ent otsustavaks perioodiks jäi ikkagi neljane vahe. Eesti ankrunaine Beljajeva tõestas taas, miks on ta kroonitud individuaalselt maailmameistriks. Veidi enam kui kahe minutiga suutis ta seisu viigistada (41:41). Lisaajale läinud lahingus teenis lõpuks ikkagi Prantsusmaa 42:41 võidu.