Meedia: palgakärpest loobunud Kotsari ja Baskonia teed läksid lahku

Karl-Joosep Küngas
Copy
Maik-Kalev Kotsar
Maik-Kalev Kotsar Foto: ANDREJ CUKIC

Eesti korvpallikoondise keskmängija Maik-Kalev Kotsar peab endale uue mängupaiga leidma, kuna temast saab 30. juunil vabaagent. Tema praegune koduklubi Vitoria Baskonia otsustas lepingupikendamisest taanduda, vahendas väljaanne El Correo. 

Baskonias on toimunud viimastel nädalatel parajalt muutuseid, ent eestlaste jaoks jääb oluliseimaks neist Kotsari ümber toimuv. Nimelt teatas El Correo väga kindlas kõneviisis, et Baskonia on välistanud Eesti keskmängijaga koostöö jätkamise. Seejuures ei ole otsus kuidagi seotud Eesti koondislase õlaprobleemiga, mis on paranemismärke näitamas.

Baskonia on El Correo teatal nii Kotsari kui ka tema esindajatega pidanud mitmeid läbirääkimisi alates 2024. aasta algusest. Esiti oli valmis Baskonia koostööd jätkama ja seda väljendati ka veebruaris tekkinud mängupausi ajal, ent peagi jahenesid vestlused. Kotsarit hakkas taaskord vaevama krooniline õlaprobleem, mis läbirääkimised märgatavalt jahedamaks muutsid. Baskonia oli valmis Kotsarile küll uut lepingut pakkuma, ent see olnuks 2022. aastal sõlmitud tehingust palju väiksema töötasuga. Keskmängija ei kaalunud seda varianti ja loobus lepingupikendusest kiiresti.

«Tal on õlaprobleemid, millest tuleb esmalt taastuda. Esialgu pole küll operatsioonile vaja minna, aga olukorra tõsisust peavad hindama arstid ja ka mängijal tuleb valida, milline teekond ette võtta,» lausus Baskonia tegemistel kätt pulsil hoidvale väljaandele korvpalliklubi spordidirektor Felix Fernandez.

Kotsar andis küllalt kiiresti Baskoniale teada, et operatsioonile ta ei lähe. Sellise otsuse tegi Eesti koondislane pärast erinevate ekspertide hinnanguid. Nõnda otsustati anda õlale puhkust ja kohaneda muredega, mis on teda tegelikult saatnud juba alates keskkoolis mängimisest.

See otsus polnud Baskonia juhtkonna jaoks piisav, kuna nad on tihtilugu väga alalhoidlikud, kui rääkida mängijate palkamisest, kellel on kerged tervisemured. Kotsar näitas nõnda üles valmidust Baskonias jätkamiseks, ent peagi teavitati eestlast, et uut lepingut talle ei pakuta.

Hispaania väljaande teatel püüab Kotsar kahtlemata jätkata mõnes Euroliiga klubis, ent pole teada, millise meeskonna kasuks eestlane otsustab. Paljuski sõltub muidugi pakkumistest, mis eestlast ootavad.

Kui aga rääkida Baskoniast, siis nemad otsivad mängijate turult eestlasest erineva profiiliga keskmängijat. Valikus on 23-aastane serblane Alen Smailagic, kes on mänginud viimased kolm aastat Belgradi Partizanis. Väidetavalt on serblasest huvitatud veel ka Kaunase Žalgiris, Müncheni Bayern ja Tel Avivi Maccabi.

Järgmisel hooajal saavad Eesti korvpallisõbrad nõnda Baskonias elada kaasa ühele eestlasele. Teatavasti pikendas hiljuti Hispaania tippklubiga lepingut Sander Raieste, kes jätkab Baskonias vähemalt 2025. aasta suveni.

Tagasi üles