Soome tulevikulootuse debüüt Rally1-autoga lükkus edasi

Karl-Joosep Küngas
Copy
Sami Pajari
Sami Pajari Foto: Hannu Rainamo / Red Bull Content Pool

Soome rallitalent Sami Pajari pidanuks juulis tegema debüüdi MM-sarjas Rally1-autoga, ent seda siiski ei juhtu. Esimene start lükkus hoopis märgilisemasse võistluspaika.

Juuli alguses teatas Toyota rallimeeskond, et Pajari stardib nende GR Yaris Rally1-autoga Läti MM-ralli. See sõidetakse 18.–21. juulini. Jaanipäeval on olukord aga muutunud ja äsja teatati debüüdi edasilükkumisest. 22-aastane soomlane saab võimaluse hoopis augusti alguses kodusel Soome MM-rallil.

Sellega püütakse Pajarile garanteerida parim võimalik stardiplatvorm tippsarja debüüdiks. Enne võistlusi saab peamiselt Rally2-autos istuv soomlane teha ka palju võimsama masinaga korraliku testisõidu, mis korraldatakse just Kesk-Soomes. Mõistagi sõitja jaoks pole ootamisest midagi liiga hullu.

«See on isegi veelgi erilisem, et saan teha debüüdi kodusel MM-rallil. Läti olnuks uus ralli kõikidele ja see teinuks minu olukorra veelgi keerulisemaks. Tean ju Soome kiiruskatseid väga hästi ja saan seal ka enne autot testida. See aitab kindlasti mind, et saan valmistuda ralliks teedel, mille sarnaseid kasutatakse ka võistlustel,» lausus Pajari Toyota pressiteate vahendusel.

Tagasi üles