Väravamasin lahkus? Pole probleemi! Kalju küttis Hiiul võrgud kuumaks

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Alex Matthias Tamm (palliga) lõi kaks väravat.
Alex Matthias Tamm (palliga) lõi kaks väravat. Foto: Mati Hiis / Kalju FC

EMi otsustavate mängude vahel mängitakse jalgpalli ka Eesti kõrgliigas. Täna peeti kaks matši.

Paar päeva tagasi tuli uudis, et Nõmme Kaljust lahkus üks liidreid, tänavu Premium Liigas 16 mänguga 14 väravat löönud ja kolm resultatiivset söötu andnud Promise David. Kanada passiga ründaja liitus Belgia hõbedaklubi Saint-Gillois' Unioniga.

Sellest ei lastud end aga heidutada. Kalju alistas täna koduväljakul, Hiiu staadionil 4:2 Pärnu Vapruse. Kaks tabamust kanti Alex Matthias Tamme arvele, ühe lisas Kaspar Paur ja Daniil Tarassenkov. Külalised pääsesid Sander Kapperi väravast 10. minutil juhtima, lõppskoori vormistas Kevin Aloe viimastel minutitel.

Kalju tõusis tabelis teiseks, ühe vähem peetud mängu juures ollakse Floraga võrdselt 36 punkti peal. Liidrist FCI Levadiast lahutab 12 silma, kuid üks matš on varuks.

Keskmike duellis leppisid Tallinna Kalev ja Kuressaare pealinnas 2:2 viiki. Kõik väravad sündisid avapoolajal. 5. minutiks olid külalised Mattias Männilaane ja Karl Rudolf Õiguse õnnestumistest 2:0 ees, aga Ats Purje vastas kahe tabamusega.

Kalev edestab viiendat kohta hoides Kuressaaret kahe punktiga, aga viimastel on kaks mängu vähem peetud.