GALERII Tänaku tiim pakib Rally Estonial asju kokku

Postimees Sport
Copy

Ott Tänak ja Martin Järveoja katkestasid laupäeval Delfi Rally Estonia teisel kiiruskatsel, kui sõitsid oma Hyundai i20 Rally1-autoga suurel kiirusel teelt välja ja käisid üle katuse. Tehvandi spordikeskuses asuval hooldusalal on näha, et Tänaku tiim ehk Hyundai pakib juba oma asju kokku.

Pärast avariid tehtud fotod Tänaku autost annavad aimu, et tegemist oli tõesti väga karmi väljasõiduga. 2022. aastal kasutusele võetud Rally1-autodel on tugevdatud turvapuur, mida oli ka näha fotodelt, sest auto oli saanud tõsiselt kannatada.

Otepääl Tehvandi spordikeskuses asuval hooldusalal hakkas Hyundai meeskond juba oma asju kokku pakkima. Varem oli haagisveokite vahel suur telk, kuid see on juba maha võetud. Seega võib päris kindlalt öelda, et Tänak homme enam rajale ei naase, kuigi ametlikku kinnitust selle kohta veel pole.

Tänak osales EM-sarja kuuluval Rally Estonial Eesti meistrivõistluste arvestuses. Just seetõttu sai ta siin startida Rally1-autoga, sest ERCs on tegelikult peamine võistlusklass Rally2.

Nad tulid kodusele rallile eesmärgiga valmistuda peagi Lätis sõidetavaks MM-ralliks, kahjuks aga sai testvõistlus kiirelt läbi. Samas said nad aga neljapäeval osaleda Eesti meistrivõistluste EMV1 klassile mõeldud testikatsel, millega saadi infot auto seadistamiseks.

Tegemist oli nädala jooksul juba teise avariiga, sest eelmisel reedel Poola MM-rallil jooksis Tänaku autole ette hirv.

Tagasi üles