Endine Eesti koondislane naaseb pärast pikka pausi saalivõrkpalli

Tõnis Grepp
, reporter
Copy
Kusti Nõlvak
Kusti Nõlvak Foto: Mihkel Maripuu

​32-aastane endine Eesti koondise sidemängija Kusti Nõlvak, kes viimased üheksa aastat keskendus rannavollele, tõmbab saalitossud uuesti jalga ning liitub võrkpalliklubiga Tartu Bigbank.

Nõlvaku saalivõrkpallurikarjäär oli vahemikus 2009–2015 liikumas stabiilselt ülesmäge, aga tõeline läbimurre jäi tol ajal rahvusvahelises võrkpallis tegemata. Saalivõrkpalluri jaoks parimas eas sidemängija võtab ette uue väljakutse ja proovib läbimurret, mis nooruses tegemata jäi.

Nõlvk rääkis, et saalivõrkpalli naasmisega on tema eesmärgid endiselt kõrged. «Annan endale aru, et üheksa aastat pole saalivõrkpalli katsunud ja hea mängutunnetus võib võtta natuke aega. Olen valmis alustama sealt, kus ma olen, tegema igapäevaseid edusamme ja olema kannatlik. Samuti tean, milleks ma olen võimeline, milliseid oskuseid olen liiva peal omandanud ja oma sisemist tuld, mis mind edasi kannab. Tööpõld on lai ja see mulle sobib. Olen väga tänulik Bigbank Tartule mulle antud võimaluse eest ning ootame perega juba kõikide uute ja vanade sõprade nägemist,» sõnas ta.

Klubi peatreener Alar Rikberg lausus, et nad ei saanud jätta kasutamata võimalust tuua üheksa aastat rannavolle juures olnud endine koondislane uuesti tagasi saalivõrkpalli juurde. «Mul on hea meel, et Kusti just Bigbank Tartu meeskonna kasuks otsustas ja ootan huviga, kuidas ta uuesti saalis kohaneb. Koos Aleksander Eermaga moodustavad nad huvitava sidemängijate paari ning avavad võimalusi erinäolise mängu näitamiseks,» ütles Rikberg.

Tagasi üles