:format(webp)/nginx/o/2024/07/10/16212450t1h5a21.jpg)
Jalgpalli EMi esimeses poolfinaalis alistas Hispaania 2:1 Prantsusmaa ning pääses finaali. Ülevaate leiab allolevast blogist.
Jalgpalli EMi esimeses poolfinaalis alistas Hispaania 2:1 Prantsusmaa ning pääses finaali. Ülevaate leiab allolevast blogist.
Enne kohtumist:
Hispaania. Nende suuresti uus põlvkond on mänginud EMi kõige ilusamat vutti ning olnud sealjuures ka efektiivsed. Kui vutisõbrad tahavad näha vaatemängulist finaali, tuleb pöialt hoida just Hispaaniale.
Mõistagi ei saa aga prantslaste võimalusi maha kanda, sest kuigi väravate löömine on Gallia kukkedele olnud vaat et võimatu ülesanne, on nende kaitse püsinud peaaegu vankumatult.
Kui suure tõenäosusega võidab mängu Hispaania? Leia tõenäosused SIIT.
Hispaania ei saa mängukeelu tõttu kasutada keskkaitsjat Robin Le Normandi ega paremkaitsjat Dani Carvajali. Küllap asendab esimest Nacho Fernandez ja teist Jesus Navas. Kui Fernandezi ja Le Normandi vahel pole tasemevahet, siis Carvajal on koondise üks liidreid ning ehkki mõistagi pole Navas kehv mees, on ta tasemelt siiski nigelam.
Keskväljalt jääb eemale veerandfinaalis Saksamaa vastu vigastada saanud Pedri. Teda peaks asendama hea turniiri teinud Dani Olmo.
Prantsusmaal on kõik korras. Tagasi on põhikeskpoolkaitsja Adrien Rabiot, kes jäi Saksamaa kohtumisest eemale mängukeelu tõttu.
Nii uskumatuna, kui see ka ei kõla, on ainsa prantslasena sel EMil värava löönud Kylian Mbappé. Näomaskiga müttav ründaja on aga endiselt väga ohtlik ning kui keegi prantslastest skoorib, on see tema.
Hispaanlaste puhul tasub vaadata Olmo otsa. Ta pole EMil küll teab mis palju mänginud, aga kaks väravat ja kaks resultatiivset söötu näitavad, et ründav poolkaitsja on ääretult ohtlik ja aktiivne.
Kui tõenäoliselt jõuab sihile Olmo? Või Mbappé? Leia tõenäosused SIIT.
Prantsusmaa ründaja Randal Kolo Muani: «Me ei löö palju väravaid, aga võimalusi suudame küll tekitada. Peame lihtsalt olema šanssidega hoolsamad. EMi parematel väravaküttidel on kolm tabamust, lisaks on löödud palju omaväravaid. Me pole ainsad, kes on võimaluste vormistamisega hädas.»
Hispaania peatreener Luis de la Fuente: «Mbappé, Ousmane Dembélé ja Bradley Barcola on mängijad, kes võivad kaitsemängija sõlme keerata. Peame need mehed peatama, kui nad on palliga. Ja kui saame mänguvahendi enda kätte, üritame nende nõrkuseid ära kasutada. Võib-olla on selleks just Prantsusmaa ründajate töö kaitsefaasis.»
Mõlemad kuulusid juba turniiri eel soosikute sekka, ent nende teekonnad on kulgenud pigem vastandlikult.
Hispaania on mänginud materjalile omaselt ilusat ründavat jalgpalli. Võidetud on kõik viis senist matši, löödud 11 väravat. Veerandfinaalis lisaajal Saksamaa alistamisega tõestati, et eelnev edu polnud kuidagi juhuslik.
Prantsusmaal on löögijõudu vähemalt sama palju. Ent nende viiest kohtumisest kaks on lõppenud viigiga. Lisaks pole ise veel mängust skooritud, kolmest tabamusest (normaal- ja lisaaegadel) kaks on vastased löönud oma võrku, ühe lisas Mbappé penaltist.
Peatreener Didier Deschampsi plaan on olnud pragmaatiline, aga mitte esteetiliselt ilus. Samas tehakse kivikõva kaitsega kindlasti hispaanlaste elu keeruliseks.