Kahe põhiründajata jäänud Nõmme Kalju leppis Narvas viigipunktiga

Promise David (taga) ja pildil tema embuses olev Alex Matthias Tamm puudusid, aga Nõmme Kalju lõi ikkagi Narvas kaks väravat. Foto: jkkalju.ee

Eesti jalgpalliliiga keskses mängus leppisid Narvas sealne Trans ja Nõmme Kalju 2:2 viiki.

Premium liigas teisel kohal asuv Kalju jäi üleminekuaknas ilma kanadalasest ründajast Promise Davidist, kes siirdus Belgia hõbedaklubisse Union St. Gilloise. Kaartide tõttu pidi aga tänase mängu vahele jätma teine esiründaja, Eesti koondislane Alex Matthias Tamm.

Sellele vaatamata avas skoori Kalju, 16. minutil oli täpne Nikita Komissarov. Ent juba vaheajavileks juhtis tänu Taaniel Usta 22. ja German Šleini 40. minuti väravatele Trans. 68. minutil seadis veidi varem vahetusest sekkunud Mihhail Orlov jalule viigi 2:2 ning selle tulemusega mäng ka lõppes, ehkki nõmmelaste teine vahetusmees Koki Hayashi tabas lõpu eel väravaposti.

Kalju tõusis nüüd üksi teiseks, FC Florat edestatakse ühe punktiga. Liider Levadia asub aga 14 punkti võrra eespool.

Tabeli viimaste meeskondade heitluses alistas Pärnu Vaprus Nõmme Unitedi 2:0 (39. Magnus Villota, 90+2. Pajo) ning nõnda jääb punase laterna rollis olev United ülejäänutest vähemalt kaheksa punkti kaugusele. FC Kuressaare ja Tartu Tammeka mõõduvõtt lõppes väravateta.

Eurosarjades mängivad neli klubi sel nädalal koduliigas ei mängi, nemad pidasid omad kohtumised ette ära.