Uus treener, vanad mured: Flora sai tabeli keskmikult sugeda

FC Flora fännid.
FC Flora fännid. Foto: Madis Veltman

Valitseval Eesti jalgpallimeistril FC Floral on käsil rasked ajad.

Pärast 10. juuli 0:5 Meistrite liiga eelringi kaotust Sloveenia klubile Celje pani Norbert Hurt peatreeneri ameti maha. Töö võttis üle eelnevalt duubelrivistust tüürinud Taavi Viik.

Tema esimeses mängus kaotati teisipäeval võõrsil kordusmatšis võõrsil Celjele 1:2. Kolm päeva hiljem ootas ees esimene kohtumine Premium Liigas.

Flora sõitis külla Tartu Tammekale, kus tuli vastu võtta 0:2 kaotus. Mõlemad väravad lõi Ahmed Adebayo Basher teisel poolajal. Kaugel polnud ka kübaratrikk, Nigeeria ründaja tabas kahel korral ka posti.

Muide, Tammeka alistas enne tänast viimati Flora ligi viis aastat tagasi. Klubi tähistab täna 35. sünnipäeva ehk endale tehti ilus kink.

Hooaja kuuenda võidu saanud tartlased kindlustasid viiendat kohta (24 punkti). Flora on kolmas (36), kui liidrist FCI Levadiast lahutab ühe enam peetud mängu juures 15 silma.

Tänases teises mängus alistas Nõmme derbis Kalju võõral väljakul 4:0 Unitedi. Pärast võrdset algust läks mäng üha enam külaliste kätte. Skoori avas 33. minutil Pavel Marin. Tema lõi teise poolaja alguses ka teise värava. Lisaks olid täpsed Lucas Serravalle Spinola ja Alex Matthias Tamm penaltist.

Kalju betoneeris teist kohta (40), viimasel kohal olevat debütanti Unitedit (11) ähvardab aga tagasi esiliigasse langemine.