Rafael Nadal mängis oma karjääri üht pikimat kolmesetilist mängu

Rafael Nadal.
Rafael Nadal. Foto: Adam Ihse/tt/AFP/Scanpix

22-kordne suure slämmi võitja Rafael Nadal pidas karjääri teise pikima kolmesetilise matši.

Eile alistas ta Bastadis (Rootsis) toimuva turniiri veerandfinaalis argentiinlase Mariano Navone (ATP 36) kolmes setis 6:7, 7:5, 7:5.

Matš kestis 4 tundi ja 1 minut. 38-aastane Nadal on karjääri jooksul pidanud pikema kolmesetilise matši vaid korra.

Lisaks oli see tema jaoks esimese poolfinaali pääsemine pärast 2022. aasta Wimbledoni turniiri.

2009. aastal alistas Rafael Madridis (Hispaania) saviväljakul Mastersi turniiri poolfinaalis serblase Novak Djokovici 4 tunni ja 3 minutiga. Selles kohtumises päästis hispaanlanna kolm matšpalli ja võitis lõppskooriga 3:6, 7:6 (7:5), 7:6 (11:9).

Nadal mängib poolfinaalis maailma edetabelis 130. asetusega horvaadi Duje Ajdukoviciga.