Rasmus Mägi sai Pariisi olümpiaks ootamatu uue konkurendi, kes parandas tippmarki ligi sekundiga

Ismail Doudai Abakar
Ismail Doudai Abakar Foto: Scanpix / AFP

Laupäeval peeti Londonis Teemantliiga etapp, kus hea võistluse tegi meeste 400 m tõkkejooksus Katari välejalg Ismail Doudai Abakar.

20-aastane Abakar sai jooksus paremuselt kolmanda tulemuse, kui jooksis enda tippmargi 47,72. Varasemalt oli ta parim aeg sellel distantsil 48,68. Jooksu võitis brasiillane Alison dos Santos (47,18) ning teiseks jäi Jamaica atleet Roshawn Clarke (47,63).

Olümpiapileti teenis Katari sportlane tänavu märtsis, kui ta jooksis Lõuna-Aafrika Vabariigis peetud võistlusel aja 48,68.

Abakar on kerkinud ootamatuks konkurendiks Eesti välejalale Rasmus Mägile Pariisis. Eestlase selle hooaja parim tulemus on juuli alguses Pariisi Teemantliiga etapil joostud 47,95.

Mägi isiklik ning ka tema nimel olev 400 m tõkkejooksu Eesti rekord on 47,82, mille ta jooksis tunamullu juunis Soomes Paavo Nurmi mängudel. Juunis toimunud EMil jäi ta meeste 400 m tõkkejooksu finaalis esimesena medalita (48,13), poodiumi viimasest kohast lahutas teda 0,19 sekundit.

Meeste 400 m tõkkejooks on olümpiamängudel kavas 5-9. august.