Eesti teivashüppaja võitis noorte EMil hõbemedali!

Henri Apri
Henri Apri Foto: Merlyn Lipp / Eesti Kergejõustikuliit / Facebook

Laupäeval jätkus Slovakkias peetavad U18 Euroopa meistrivõistlused. Noormeeste teivashüppe finaalis võitis eestlane Henri Apri hõbemedali tulemusega 5.00.

Euroopa meistriks krooniti beglane Mathias Urbanczyk tulemusega 5.10. Täpselt viis meetrit ületanud Iisraeli atleet Nikita Mirkin jäi eestlasega koos hõbemedalit jagama.

Apri enda nimele kuulub 11. juulil Tartu Tamme staadionil püstitatud Eesti U18 rekord 5.16.

Samal võistlusel osales ka teine eestlane, Martin Plakk, kes sai tulemuseks kirja 4.60 ning jäi 14. kohale.

See on teine medal Eestile tänavuselt U18 EMilt. Reede õhtul võistles neidude 100 m jooksu finaalis Miia Ott. Maris Mägi õpilane läbis staadionisirge 11,62ga, mis andis kolmanda koha ehk pronksi. Neljapäevases eeljooksus tõusis ta 11,44ga Eesti kõigi aegade tabelis kolmandaks ning U18 Euroopa hooaja pingereas liidriks.