VIDEO Olümpia pikamaajooksus kukkus mitu sportlast tartaanile

Olümpia meeste 5000 m esimene eeljooks.
Olümpia meeste 5000 m esimene eeljooks. Foto: Scanpix / IMAGO / BEAUTIFUL SPORTS

Täna algas Pariisis järjekorras seitsmes kergejõustikupäev, kus 5000 meetri esimeses eeljooksus lendas tartaanile koguni viis sportlast.

Kui esimesel kümnel ringil kulges jooks ilma probleemideta, siis eelviimase ringi lõpus kukkus kanadalane Mohammed Ahmed, kes ikkagi suutis jooksu jätkata ning lõpetas 16. kohal. Tõeline «bowling» läks lahti viimase ringi lõpusirgel, kus üksteise järel jäi siruli maha mitu jooksjat.

Esimese eeljooksu võitis norralane Narve Gilje Nordas. Ka teises eeljooksus kukkus üks sportlane, ameeriklane Abdihamid Nur, tartaanile maha.

Seal sai kõige kiirema aja kirja eile üllatuslikult medalist ilma jäänud Jakob Ingebrigtsen. Ühtlasi oli norralase aeg (13.51,59) eeljooksude kiireim.

Meeste 5000 meetri finaal peetakse 10. augustil kell 20.50.