U-18 käsipallikoondis alustas EMi kaotusega

Noormeeste U18 käsipallikoondis.
Noormeeste U18 käsipallikoondis. Foto: Erakogu/Eesti Käsipalliliit

Esmaspäeval alustas Eesti U18 käsipalli noortekoondis Toomas Heinla, Aron Jaanise ja Indrek Lillsoo juhtimisel 12.-18.08 toimuvat Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni finaalturniiril Slovakkias. 2006. aastal sündinud poisid läksid esimeses kohtumises vastamisi Bosnia ja Hertsegoviinaga.

Mängu alguses haarasid initsiatiivi vastased, kes Elmas Avdici värava järel läksid 11. minutil 7:3 juhtima. Eestlased olid selleks hetkeks juba patustanud viie tehnilise veaga. Sini-must-valged jätkasid vaid 21 protsendilise rünnakuefektiivsusega, kui vastastel oli sama näitaja 65 ning vaheajale mindi kaotuseisus 8:20.

Teise poolaja algus eestlastele palju positiivset ei toonud, kuigi Kristjan Heinla ja Trivo Vaigurand suutsid küll skoori teha, siis 45. minutiks oli tablool siiski seis 17:32. Eesti proovis vahetustega mängu mingit rütmi muutust tuua, aga lõppseisuks jäi siiski 23:43.

«Me polnud keegi täna selleks mänguks valmis ning jäime kohe alguses trammi alla ja sealt oli juba raske tagasi tulla. Kaitses olime pehmed ning rünnakul ei toiminud midagi. Peame kõiki aspekte homseks kõvasti parandama,» ütles eestlaste parimaks valitud Kristjan Heinla, kes oli ühtlasi seitsme väravaga Eesti resultatiivseim. Trivo Vaigurand lisas neli tabamust.

Esmaspäevases esimeses kohtumises eestlaste grupikaaslaste vahel võitis Türgi suureskoorilises kohtumises Leedut 43:34. Eesti läheb teisipäeval kell 13.15 vastamisi türklastega.