Eestlane krooniti Euroopa meistriks

Rait Pallo
Rait Pallo Foto: Eesti Triatloni Liit

Tšehhis Prachatices peetud triatloni Xterra EMil pälvis Rait Pallo oma vanuseklassis esikoha. Karl Mell finišeeris meeste PRO klassis 20. positsioonil, vahendas Eesti Triatloni Liit.

Triatlonis tähendab Xterra 1,5-kilomeetrist ujumist, 33-kilomeetrist maastikurattasõitu ja 10,5-kilomeetrist maastikujooksu. Meeste 50-54 vanuseklassis Euroopa meistriks kroonitud Pallo võiduajaks mõõdeti kolm tundi, 12 minutit ja 28,6 sekundit. Hõbemedali pälvis itaallane Alessandro Bonalumi (+11.02,9) ja pronksmedali prantslane Eric Mathieu (+12.02,7), vahendas alaliit pressiteates.

Mell finišeeris ajaga 3:15.04,6, mis andis meeste PRO klassis 23. koha. Selle klassi võitjale, prantslasele Arthur Serrieres'le kaotas ta 38 minuti ja 8,7 sekundiga. Teise koha sai prantslane Felix Forissier (+0.42,7) ning kolmanda taanlane Jens Emil Sloth Nielsen (+1.00,7).

Euroopa meistrivõistlustel oli stardis veel Eesti Triatloni juhatuse liige Marek Antoniak, kes saavutas M55-59 vanuseklassis seitsmenda koha ajaga 3:47.12,6. Võidu viis Itaaliasse Gianpietro De Faveri (3:17.00,8), edestades hispaanlast Jose Julian Baron Yustet (+2.21,7) ja šveitslast Fabien Nussbergerit (+19.24,1).