VIDEO Mbappé lõi Reali eest debüütmängus värava ja võitis esimese karika

Kylian Mbappé rõõmustab esimese võidu üle Madridi Reali särgis.
Kylian Mbappé rõõmustab esimese võidu üle Madridi Reali särgis. Foto: Jennifer Lorenzini / Reuters / Scanpix

Napilt kuu aega tagasi Madridi Realiga liitunud Kylian Mbappé lõi uue klubi eest debüütmängus värava ja aitas valitseva Meistrite liiga võitja hooaja esimese trofeeni. UEFA Superkarika kohtumises alistati 2:0 Atalanta.

Seekord Poolas Varssavis toimunud UEFA Superikarika finaalis kohtuvad valitsev Meistrite ja Euroopa liiga võitja. Avapoolajal väravaid ei löödud, kuid 59. minutil viis Reali ette Fede Valverde.

Ei jõudnud kuluda kümmet minutitki, kui Mbappé lõi seisuks 2:0. Värav sündis Jude Bellinghami resultatiivsest söödust, millega pandi alus võimaliku suurepärase ründeduo sünnile.

Reali jaoks tähistas kolmapäevane triumf ajaloo kuuendat UEFA Superkarika võitu. Kokku on nad sellele mängule pääsenud kaheksa korda. Atalanta jaoks oli tegemist esimese superkarika mänguga.

Mbappé liitus Realiga ametlikult alles 16. juulil ning kannab särginumbrit 9, mida viimati kasutas Karim Benzema. Kuu eest toimunud ametlikku tutvustust tuli Santiago Bernabéule vaatama 80 000 pealtvaatajat. Sama palju jälgis 2009. aastal Cristiano Ronaldo esitlus-show’d.

Poola pealinnas 56 000 pealtvaataja silme all toimunud UEFA Superkarika parimaks mängijaks valiti Jude Bellingham. Alates 1998. aastas toimunud kohtumist korraldati kuni 2012. aastani iga aasta Monacos.

2013. aastast hakkas see aga igal aastal toimuma mõnes Euroopa linnas, 2018. aastal oli võõrustajaks Tallinn, kui Lilleküla staadionil kohtusid Meisrite liiga võitja Real ja Euroopa liiga võitnud linnarivaal Madridi Atletico. Lisaajale läinud kohtumise võitis 4:2 Atletico. Siis vaatas kohapeal kohtumist üle 12 000 pealtvaataja.