BLOGI JA GALERII Avapoolajal endale liiga suure augu kaevanud Flora langes eurorindel konkurentsist

Valitsev Eesti jalgpallimeister FC Flora kaotas kodusel Lilleküla staadionil islandlaste Reykjaviki Vikingurile 1:2 ning pudenes Konverentsiliiga kolmandas eelringis konkurentsist. Ülevaate leiab allolevast blogist.

Esimene kohtumine peeti Islandil, kus mängiti 1:1 viiki. Flora asus 21. minutil juhtima, kui Mark Anders Lepik realiseeris enda teenitud penalti, aga Vikingur lõi mõned minutid enne avapoolaja lõppu viigivärava, kui skooris Valdimar Ingimundarson.

Riietusruumidest välja tulles olid ohtlikumad islandlased, kuid kumbki võistkond rohkem skoori ei teinud ja lepiti viigiga, mis jättis kordusmänguks mõlemale edasipääsuvõimalused alles.

1908. aastal rajatud Vikingur on valitsev Islandi meister ning ka praegu hoitakse kodumaa kõrgliigas liidripositsiooni.

Flora on valitsev Eesti meister. See hooaeg pole nad aga kodumaa kõrgliigas nii hästi mängu käima saanud. Pärast 22. mänguvooru istutatakse kolmandal kohal 39 punktiga. Liidrile Tallinna Levadiale kaotatakse koguni 19 silmaga. Juuli keskel vahetas Flora peatreenerit, Norbert Hurda asemele toodi varem klubi U21 võistkonda juhendanud Taavi Viik.

Flora mängis ka Meistrite liiga kvalifikatsioonis, kuid seal kukuti konkurentsist juba esimeses eelringis. Kahe mängu kokkuvõttes jäädi 1:7 alla Sloveenia klubile Celjele.

Siis liiguti edasi Konverentsiliiga teise eelringi, kus kohtuti San Marino klubi Virtusega. Esimene mäng peeti viimaste kodus väravateta viiki, kuid Lillekülas suutis Flora lisajale läinud kohtumise 5:2 võita.

Selle paari edasipääsejat ootab ees soodne tee alagrupiturniirile, kuna play-off'is tuleb vastu vägagi võidetav Andorra klubi Santa Coloma, kes kaotas Euroopa liiga kolmandas eelringis kahe mängu kokkuvõttes 0:9 Läti klubile RFS.