EMil võimsa võidu saanud Eesti korvpallinoori lahutab eliitseltskonnast üks õnnestumine

Eesti U16 koondise noormehed on esinenud suurepäraselt.
Eesti U16 koondise noormehed on esinenud suurepäraselt. Foto: fiba.basketball

Põhja-Makedoonias peetaval korvpalli U16 EMi B-divisjoni turniiril jõudsid Eesti noormehed nelja parema sekka. Veerandfinaalis alistati 73:48 Slovakkia.

Brett Nõmme tüüritav tiim jätkas edukat teekonda. Alagrupiturniiril teeniti kolme võidu ja ühe kaotusega esikoht, alla jäädi vaid Rootsile. Punktiga.

Täna ei antud Slovakkia eakaaslastele võimalustki. Esimeste minutitega pääseti ette 12:4, avaveerandi lõpuks 20:10 ja poolajaks 39:21. Vahet käristati järjest suuremaks, pinget mängu ei tekkinudki.

Eesti kasuks viskasid võrdselt 13 silma Jesper Roman, Hendrik Pertel ja Kenneth-Hans Möldre. Platsile said kõik tosin mängumeest, keegi ei mütanud üle 24 minuti.

Muide, enne seda matši oli kogu turniiri kõige kõrgema keskmise efektiivsuse näitajaga (24,5) meie koondise tsenter Roman Avdejev. Senistes mängudes 16,3 punkti ja 11 lauda kogunud palluril samad näitajad olid täna 10 ja 7.

Eesti kohtub homses poolfinaalis seni vaid võite tunnistanud Belgiaga. Veerandfinaalis said nad 87:65 jagu Hollandist.

Tulevaks aastaks pääsevad 16 tugevama sekka kolm paremat. Praegu pole A-divisjonis ainsatki Eesti noortekoondist.