VIDEO Raju! Euroopa liigas läks võitja selgitamiseks tarvis 34 penaltit

Amsterdami Ajaxi mehed võitu tähistamas.
Amsterdami Ajaxi mehed võitu tähistamas. Foto: IMAGO/Patrick Goosen/Scanpix

Amsterdami Ajax ja Ateena Panathinaikos pakkusid ühe intrigeerivama Euroopa sarjade eelringi lahingu läbi aegade.

Avamängu võitsid hollandlased võõrsil 1:0. Kodus peeti eile 0:0 peal vastu 89. minutini, kuniks kreeklased jõudsid magusa tabamuseni. Kahe matši kokkuvõttes tähendas see võrdset seisu ehk järgnes lisaaeg. Kuna seal midagi ei muutunud, selgitati Euroopa liiga play-off'i pääseja penaltiseerias.

Sellest kujunes tõeline triller. Ühtekokku 25 minutit kestnud spektaakli käigus lõid kaks meeskonda kokku 34 penaltit. Lõpuks jäi Ajax peale 13:12. Nende 40-aastane väravavaht Remko Pasveer tõrjus viis vastaste sooritust ja oli korra täpne ka ise.

Ühtlasi kindlustas Ajax igal juhul koha vähemalt ühe eurosarja alagrupis. Kui saadakse jagu ka Konstantin Vassiljevi kunagisest tööandjast Białystoki Jagielloniast, maandutakse Euroopa liigas. Kaotuse korral pudenetakse Konverentsiliigasse.