Kaheksandat korda EM-finaalturniirile pürgiv Eesti meeste võrkpallikoondis alustas 2026. aasta EM-valiksarja võidukalt, kui alistas Kalevi Spordihallis 3:1 (26:24, 25:22, 19:25, 25:18) Iisraeli koondise. Nüüd jääb vaid üle loota, et seda üht ära läinud geimi aasta pärast taga ei jääda nutma...

Eesti koondise resultatiivseimad olid täna võrdselt 15 punkti toonud nurgaründajad Robert Täht (efektiivsus +9, rünnak 46%) ja Märt Tammearu (+9, 56%). Temporündaja Alex Saaremaa toetas neid 14 (+12, 71%) ja diagonaalründaja Renee Teppan 13 (+8, 46%) punktiga.

Eesti vastuvõtt ja rünnak olid 54%, Iisraeli vastavad näitajaid olid 45% ja 50%. Blokist teenis Eesti 10 punkti (vs. Iisraeli 5) ja servijoone tagant virutati 14 vea kõrvale 3 ässa (Iisrael 12 ja 2).

Meeste võrkpalli EM-valiksarjas on seitse kolmeliikmelist alagruppi. EM-finaalturniirile pääsevad kõikide alagruppide võitjad ja lisaks veel viis paremat teise koha meeskonda, mistõttu ongi oluline võita mängud 3:0 (mitte 3:1). Lisaks Iisraelile ja Eestile kuulub D-alagruppi veel Horvaatia, kellega meie mehed järgmisena ka vastamisi lähevad: seda 24. augustil kodus.

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Renee Teppan, Robert Täht, Märt Tammearu, Alex Saaremaa, Andri Aganits, libero Silver Maar.

Saaremaa viis kodumeeskonna avageimis juhtima 4:2, ent edasi mindi punkt-punktis. Geimi keskel haaras Eesti Iisraeli servivea järel 17:15 edu, kuid vastast maha raputada ei õnnestunud ja 17:17 viigiseisult jätkati taas tasavägiselt. Tammearu blokist auti lükatud pall tegi skooriks 21:21 ja ka järgmise punkti tõi Tammearu, sundides vastast mõtlemisajale. Geimpallini jõudsid esimesena iisraellased seisul 24:23, ent seda ei realiseeritud ja Täht tõi seejärel punkti meile ning geimi võitis Eesti Aganitsa rünnak lõpetas geimi seisuga 25:23.

Teine vaatus kulges samuti tasavägiselt. Täht ja Teppan viisid Eesti meeskonna 7:6 juhtima ja Tähe võimas pommlöök tegi vahe kahepunktiliseks (10:8). Aga Iisrael võitles end 13:13 viigini, Teppan ja Täht olid taas need, kes Eestile väikse edu andsid – 15:13, aga õige pea oli taas Iisrael kahega ees (17:15). Tähe serviäss seadis tabloole 19:19 viigi. Geimi lõpus sekkus mängu Henri Treial, kelle rünnak andis Eestile 23:21 edu. Tammearu tõi meile geimpalli seisul 24:22 ning geimi võitis Eesti 25:22.

Kolmas geim algas paremini Iisraeli jaoks, Ofeck Hazan viis külalised 10:8 ette ja järgmise punkti järel võttis Alar Rikberg mõtlemisaja. Geimi keskel kärises vahe Tähe serviveast juba viiepunktiliseks (15:10) ning õige pea vahetas Renet Vanker Viiberi puhkama. Seda geimi enam päästa ei õnnestunud, lõpptulemuseks jäi 25:19. Geimi lõpus said mänguaega Timo Lõhmus, Valentin Kordas, Treial ja Albert Hurt.

Neljas giem algas taas algkoosseisuga, va sidemängijana Vanker. Saaremaa rünnak andis selles vaatuses väljakuperemeestele 6:3 eduseisu ning Tammearu suurendas seda veel punkti võrra. Aganitsa õnnega pooleks serviäss käristas vahe 11:6-le, ent Iisrael jõudis kahe punkti kaugusele (13:11). Saaremaa asemel sekkus Marx Aru ja Valentin Kordas asendas Tähte. Kordas tegi kohe ka skoori – 14:12, sellele järgnes emotisonaalne pünkt Tammearult. Ja veelkord Kordas – 16:12! Tammearu järjestikused rünnakud tegi seisuks 19:15 ja siit enam tagasi ei vaadatud. Geim lõpp oli Kordase show ja geim kuulus Eestile 25:18.