Selgusid Eesti meistrid maastikumaratonis, kulla sai kaela ka president Kersti Kaljulaid

Naiste võitja Mari-Liis Mõttus.
Naiste võitja Mari-Liis Mõttus. Foto: Bosch Eesti maastikurattasari

Eile toimunud Bosch Eesti maastikurattasarja kümnenda hooaja kuuendal etapil selgitati välja Eesti meistrid maastikurattamaratonis. Eliitklassis triumfeerisid 66 km pikkusel distantsil Mari-Liis Mõttus ja Peeter Tarvis.

Harjumaal Paunküla ja Kose kandi radadel peetud erinevatest sõitudest võttis osa ligi 600 maastikuratturit.

Eliitklassis suutis Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi) 25. kilomeetri vahefinišiks jälitajatega võrreldes sisse sõita ligikaudu kolmeminutilise edu, kasvatades seda hiljem veelgi: tasuks Eesti meistritiitel ajaga 3:07.45. Teisena lõpetas Greete Steinburg 3:12.34ga ning pronksi sai kaela Janelle Uibokand ajaga 3:18.32.

Meeste eliitklassi arvestuses sai suuremast juhtgrupist kiiresti nelik. Ka 25. kilomeetri vaheajapunktis oldi neljakesi vaid kahe sekundi sees, samas edestati taganttulijaid juba üle pooleteise minutiga. Sõidu lõpetas Eesti meistrina Peeter Tarvis ajaga 2:41.14, edestades veidi üle kolme minutiga hõbeda pälvinud Gert Jõeäärt (CFC). Kolmandaks jäi Gert Kivistik 2:45.13ga.

Teistes klassides tulid Eesti meistriteks Triin Rast (N19–34), Raiko Kaldoja (M19–34), Maris Lillep (N35-39), Kaspar Neemesto (M35–39), Õnne-Liina Jakobson (N40–44), Vahur Valvas (M40–44), Joonas Maanurm (M45–49), Agnes Kukk (N50–54), Rait Pallo (M50–54), Kersti Kaljulaid (N55–59), Raino Einroos (M55–59), Alar Reiska (M60–64) ja Toomas Tuuna (M65–69).

Bosch Eesti maastikurattasarja hooaja seitsmes ja ühtlasi ka finaaletapp sõidetakse 31. augustil taas Harjumaal, kui Aegviidus antakse start Eesti vanimale järjepidevale maastikurattasõidule, juba kahekümne seitsmendat korda toimuvale Tallinna rattamaratonile.