Kergejõustiku MMil saadud neljas koht annab Jõesaarele kolmandaks paralümpiaks enesekindlust.
Eesti treener sõidab sel suvel juba teist korda olümpiale. Kas nüüd tuleb medal?
Kettaheitja Jõesaare jaoks on eelseisvad Pariisi paralümpiamängud karjääri kolmandad. F44/F64 ühendatud klassis võistlev mees sihib Prantsusmaa pealinnas kõrget kohta ning loodab, et iskliku rekordi kanti tehtav heide võimaldaks tal suurde mängu sekkuda, seisab Eesti Paralümpiakomitee loos.
2016. aastal oli Jõesaar Rio de Janeiros kaheksas (46.61) ja 2021. aastal Tokyos viies (44.07). Mehe isiklik tippmark 52.25 pärineb 2020. aasta septembrist Turba staadioni avavõistluselt. Tänavu mais põrutas kettavägilane Kobes peetud parakergejõustiku MMil 51.01 ning pälvis sellega oma neljanda koha.
«Vorm on läinud iga nädalaga järjest paremaks. Tehniline pool veel päris hästi ei klappinud, aga sain viimase laagriga seda timmida. Tunnen, et isikliku rekordi laadne hoog on sees. Loodan teha parema etteaste kui kolm suve tagasi Tokyos,» rääkis Jõesaar.
Kettaheitja usub, et USA ja Suurbritannia konkurentide tulemusi arvestades võib medali hinnaks kujuneda 60 m lähedale ulatuv kettakaar. «Samas võib suurvõistlustel kõike juhtuda. Tokyo oli selles osas päris hea näide,» selgitas ta.
Kolm aastat tagasi peetud paralümpiamängudel toimus võistlus tugevas paduvihmas ning eestlane sai kuuest katsest kirja kolm tulemust, kusjuures parim heide sündis juba esimesel korral. 44,07 m pikkune kettakaar jäi isiklikust rekordist ligi üheksa meetriga maha. Võistlusel triumfeeris ameeriklane Jeremy Campbell tulemusega 60.22. Tema järel noppis teise koha Ivan Katasunic, kelle ketas lendas 55,06 meetri kaugusele. Pronksi sai tulemusega 53.56 britt Dan Greaves ja neljandaks jäi ameeriklane David Blair (53.18).
Pariisi paralümpiamängud algavad 28. augustil ja lõpevad 8. septembril. Eestit esindavad viis parasportlast: ujujad Matz Topkin, Robin Liksor ja Susannah Kaul, kettaheitja Egert Jõesaar ning debütandist triatleet Laura-Liis Juursalu.
Jõesaar astub Stade de France'i areenile ja naelutab kodumaa spordisõbrad ekraanide ette neljapäeva, 5. septembri õhtul kui toimub F44/F64 ühendklassi võistlus.
«Teadmine, et Eestimaal saab minu heidetele kaasa elada, et pane mulle lisapinget peale. Küll aga tunnen heameelt, et seekord saavad kõik spordisõbrad otseülekannete vahendusel paralümpiamängudest osa ja võivad veenduda, et tegemist on väga vahva võistlusega!» rõõmustas Jõesaar.
Muide, tema treener Mart Olmanil on tänavusest juba olümpiakogemus all. Tema sloveenist õpilane Kristjan Čeh lõpetas paar nädalat tagasi neljandana.
Eesti parasportlaste ettevalmistust Pariisi paralümpiamängudeks toetavad Toyota, Invaru OÜ, Nefab Packaging AS, AS Tallinna Vesi, Tallinna linn, Pärnu linn ja Kultuuriministeerium.