Noor Eesti maadleja murdis venelanna maha ja teenis MM-pronksi (1)

Lisette Böttker
Lisette Böttker Foto: United World Wrestling / Amirrez/United World Wrestling / Kadir C

Jordaanias Ammanis toimuval U17 vanuseklassi MM-il võitis Lisette Böttker naistemaadluses (kuni 53 kilogrammi kaaluvate sportlaste arvestuses) pronksmedali. Pronksimatšis seljatas eestlanna venelanna Olesja Malahhova pärast seda, kui maadeldud oli pisut üle minuti.

Otsustavas matšis õnnestus venelannal Olesja Malahhoval 4:0 juhtima minna, kuid seejärel ta kukkus, mis tõi võidu eestlannale.

Teel pronksimatšini alistas Böttker kolm vastast. Avaringis võitis eestlanna Serbiast pärit Ivana Gajicit punktidega 14:3. 1/8 finaalis võitis eestlanna 7:2 Gruusia maadlejat Lisa Šavadzet, vahendab Eesti Maadlusliit pressiteates.

Veerandfinaalis võitis Böttker 5:3 ukrainlannat Ivanna Lukianenkot. Samale ukrainlannale kaotas eestlanna kaks kuud tagasi U17 Euroopa meistrivõistluste lohutusringis 4:9.

Poolfinaalis pidi Böttker tunnistama jaapanlanna Nana Kozuka 10:0 paremust.

Kehakaalu arvestuses triumfeeris kanadalanna Kaura Michelle Coles, kes seljatas finaalis Kozuka. Teise pronksmedali selles kehakaalus võitis India maadleja Muskan Muskan.