Rene Zahkna krooniti meeste ühisstardiga sõidus maailmameistriks (1)

Rene Zahkna
Rene Zahkna Foto: Eero Vabamägi

Otepääl toimuval suvebiatloni meeste ühisstardiga sõidus krooniti maailmameistriks Rene Zahkna.

Zahkna läbis kolm esimest lasketiiru puhaste paberitega ja suutis uhkes üksinduses viimasesse tiiru tulla. Ainsa Eesti sportlasena rajal olnud Zahkna eksis küll viimases tiirus kolmel lasul, ent otsustavale ringile läks ta ikkagi esimesena.

Viimasel 2,5 km ringil ei lubanud Zahkna konkurente enam omale lähedale ja finišisirgel sai juba lipuga tähistada.

Hõbemedali teenis Tšehhi laskesuusataja Jonáš Mareček, kes eksis lasketiirudes samuti kolmel lasul ja kaotas finišis Zahknale 7,9 sekundit. Viimasele poodiumiastmele kerkis lätlane Andrejs Rastorgujevs. Tema eksis lasketiirudes koguni viiel lasul ja lõpetas võistluse 19,7 sekundit Zahknast hiljem.