Rene Zahkna (keskel).
Rene Zahkna (keskel). Foto: Reiko Kolatsk

Pühapäeval, 25. augustil lõppesid IBU suvebiatloni maailmameistrivõistlused Otepääl juunioride jälitussõitude ja täiskasvanute ühisstardist sõitudega. Pealtvaatajate ja toetajate rõõmuks krooniti ühisstardist sõidu maailmameistriks Eesti koondislane Rene Zahkna.

Ühisstardist sõidu maailmameistritiitliga pärjatud Rene Zahkna käis kokku kolmel trahviringil. Hõbemedal läks Tšehhi sportlasele Jonas Marecekile (3; +7.9) ning pronks lõunanaaber Andrejs Rastorgujevsile (5; +19.7).

Võit tuli Zahknale ootamatult, ent sellegi poolest oli ta selle üle väga õnnelik. «Üliäge! Esimene võistlus siin näitas, et on 20 inimest, kes võistlevad kulla peale. Õnneks olin see parim täna mina,» võttis Zahkna võistluse kokku.

Kodupubliku ergutamine ja toetus aitas mehe sõnul väga kaasa. «Kohe pärast esimest ringi tuli natukene selline tunne, et olen taas väike laps, kes vaatab Saku suverulli. Kõik elasid mulle kaasa,» kiitis Zahkna publiku toetust. «Kõige tipuks muidugi see, et mulle ulatati finiši sirgel Eesti lipp. Ebareaalne tunne!»

Naiste arvestuses oli ühisstardist sõidus kiireim lätlanna Baiba Bendika, kes eksis lasketiirus neljal korral. Talle järgnes teisel kohal soomlanna Suvi Minkkinen (2; + 24.2) ning kolmandal kohal tšehhitar Tereza Vobornikova (1; +30.3). Susan Külm lõpetas võistluse 6. kohal (5; +1:28.7) ning Johanna Talihärm 26. kohal (10; +5:09.0).

Meesjuunioride arvestuses võitis taaskord kuldmedali ukrainlane Vitalii Mandzõn, kes eksis tiirus neljal korral. Teine ja kolmas koht läksid Norra sportlastele Sivert Gerhardsenile (4; +18.8) ning Kasper Kalkenbergile (4; +22.5).

Eestlastest oli parim Mark-Markos Kehva, kes lõpetas võistluse 6. kohal (2; +36.2). Hea võistluse tegi ka 8. kohal lõpetanud Karl Rasmus Tiislär (3; +54.3). Neile järgnesid 38. kohal Karl Ramses Tiislär (5; +4:41.4), 49. kohal Rasmus Vainomäe (7; +7:00.2) ja 51. kohal Oskar Orupõld (6; 7:09.6).

Naisjuunioride arvestuses võitis jälitussõidu eilne sprindi võitja bulgaarlanna Valentina Dimitrova, kes pidi käima neljal trahviringil. Teise koha võitis samuti Bulgaaria sportlane Lora Hristova (5; +23.9) ning kolmanda koha tšehhitar Ilona Plechacova (3; +37.3).

Vibeke Marie Välbe pidi leppima 22. kohaga (10; +4:00.4), Kretel Kaljumäe 33. kohaga (7; +6:13.6) ning Mia Mai Huik 48. kohaga (6; +10:30.2).

Otepääl peetakse lähiaastatel mitmeid rahvusvahelisi laskesuusatamise võistluseid. 2025. aasta märtsis toimuvad Otepääl IBU karikasarja kaks viimast etappi. 2026. aastal peetakse Tehvandi Spordikeskuses BMW IBU maailmakarika etapp ja 2027. aastal BMW IBU maailmameistrivõistlused.