US Openil peeti kõigi aegade pikim tennisematš

Daniel Evans oli võidukas US Openi läbiaegade pikimas matšis, mis kestis üle viie ja poole tunni.
Daniel Evans oli võidukas US Openi läbiaegade pikimas matšis, mis kestis üle viie ja poole tunni. Foto: JAMIE SQUIRE / Getty Images / AFP / Scanpix

Aasta viimasel tennise suure slämmi turniiril US Openil toimus läinud ööl võistluse kõigi aegade pikim matš, kui britt Daniel Evans (ATP 184.) alistas viis tundi ja 35 minutit kestnud matšis venelase Karen Hatšanovi (ATP 22.) 6:7 (6), 7:6 (2), 7:6 (4), 4:6, 6:4.

Kohtumise kõik viis setti kestsid üle tunni, neist pikim oli tund ja 13 minutit väldanud kolmas sett. 34-aastane Evans jäi otsustavas setis koguni 0:4 kaotusseisu, kuid leidis vaimse ja füüsilise jõu, et see 6:4 võita.

23. asetusega Hatšanov suutis avaringi mängus tõrjuda kaks matšpalli, kuid kolmas kuulus Evansile. «Püüdsin lihtsalt võitlust jätkata – seisul 0:4 arvasin, et kõik on läbi. Nüüd mul lihtsalt pea valutab. See oli kuradi raske matš, tahan lihtsalt magama minna,» rääkis Evans Sky Sportsile.

Kuigi tegemist oli New Yorgis peetava suure slämmi turniiri aegade pikima matšiga, siis üleüldises rekordmatšide edetabelis ei mahu see isegi 20 enim kestnud mängu sekka.

2010. aastal mängisid ameeriklane John Isner ja prantslane Nicolas Mahut Wimbledoni turniiri avaringis koguni kolm päeva väldanud matši. Platsil veedeti kokku 11 tundi ja viis minutit ning Isner võitis lõpuks 6:4, 3:6, 6:7 (7), 7:6 (3), 70:68.

US Openi naiste üksikmänguturniiril langes esimeses ringis konkurentsist turniiri 2021. aasta võitja Emma Raducanu (WTA 72.), kes kaotas 1:6, 6:3, 4:6 ameeriklannale Sofia Keninile (WTA 54.).