Bruus pääses kindlalt U20 MMi finaali (4)

Karmen Bruus
Karmen Bruus Foto: Tairo Lutter

Täna jätkusid Peruu pealinnas Limas peetavad kergejõustiku U20 maailmameistrivõistlused, kus neidude kõrgushüppe kvalifikatsioonist pääses kindlalt lõppvõistlusele Eesti atleet Karmen Bruus.

Eestlanna ületas kõrguse 1.83 ning tänases kvalifikatsioonis sellest piisas, et finaali pääseda. Eestlanna alustas võistlust 1.73-l ja ületas kvalifikatsioonis kõik kõrgused puhaste paberitega. Sama tegid ka serblanna Angelina Topić, Kolumbia sportlane Maria Isabel Arboleda ja austraallanna Izobelle Louison-Roe.

Samal võistlusel osales ka teine eestlanna Valeria Smirnova. 17-aastane kõrgushüppaja ületas kõrguse 1.80, millega ta jäi 17. kohale. Finaali pääsesid edasi 12 parimat. Neidude kõrgushüppe finaal peetakse Eesti aja järgi ööl vastu pühapäeva kell 00.25.

Tasub meelde tuletada, et Bruus on sellel alal ka valitsev maailmameister. Just kaks aastat tagasi Kolumbias Cala linnas peetud U20 MMil pärjati ta neidude kõrgushüppes kuldmedaliga.

Teistest eestlastest oli täna neidude 100 m tõkkejooksus stardis Elsa Puu, kes sai viiendas eeljooksus kirja ajaks 14,48, mis paigutas ta kokkuvõttes 49. kohale.

Steven Leppoja ja Raiko Kahr võistlesid noormeeste 110 m tõkkejooksus. Eeljooksude kokkuvõttes sai Leppoja (14,29) 48. koha ja Kahr (14,33) paiknes kolm kohta tagapool.

Kümnevõistlejate lippu hoiab kõrgel Andreas Trumm, kes jooksis 100 meetrit ajaga 11,36, sai kaugushüppes kirja 6.49 ja kuulitõukes 12.51. Pärast kolme ala istub eestlane 2114 punktiga 18. real.