Tillmann jäi U20 MMil medalist kaugele

Miia Tillmann.
Miia Tillmann. Foto: Merlyn Lipp/ekjl

Peruus toimuvatel U20 vanuseklassi kergejõustiku MMil ei õnnestunud teivashüppajal Miia Tillmannil lõppvõistlus ning tal tuli leppida kümnenda kohaga. Kümnevõistleja Andreas Trumm katkestas võistluse pärast neljandat ala ehk kõrgushüpet.

Tillmann oli teivashüppe võistluse 12 finalisti isiklike rekordite võrdluses neljas (4.25), kuid põhivõistlusel piirdus ta vaid kõrgusega 3.95. Ta ületas algkõrguse 3.80 esimesel katsel, 3.95 ületamiseks oli tal tarvis teha kaks katset, kuid 4.05 alistamine ei õnnestunud.

3.95 andis andis eestlannale kümnenda koha. Kulla võitis isikliku rekordi 4.47-ga ameeriklanna Molly Haywood. Medalihinnaks kujunes aga 4.15, selle ületamisega said hakkama austerlanna Magdalena Rauter ja austraallanna Tryphena Hewett.

Andreas Trumm katkestas mitmevõistluse pärast kõrgushüpet. Ta jooksis 100 meetrit 11,36ga, sai kaugushüppes kirja 6.49 kuulitõukes 12.51 meetrit ja kõrgushüppes 1.73 ning oli 2683 punktiga 22. kohal. 400 m jooksu starti Trumm aga enam ei tulnud ning katkestas võistluse.