Eurosarja põhiturniirile pääsesid kahe Eesti jalgpalluri klubid

Juubeldavad HJK mängijad, nende seas ka Kevor Palumets (nr 80).
Juubeldavad HJK mängijad, nende seas ka Kevor Palumets (nr 80). Foto: Kimmo Brandt/Epa/Scanpix

Neljapäeva õhtul toimusid jalgpalli eurosarjade kvalifikatsioonide otsustavad mängud. Tugevuselt kolmanda eurosarja ehk Konverentsiliiga põhiturniirile pääsesid Soome HJK, kus mängib Eesti jalgpallikoondise poolkaitsja Kevor Palumets ja Iirimaa Shamrock Rovers, mille ridadesse kuulub Markus Poom.

Soome tippklubi HJK alistas otsustavas mängus Klaksviki 2:1 ning kuna avamäng Fääri saarte meistri juures lõppes 2:2 viigiga, siis pääses kokkuvõttes 4:3 paremusega edasi HJK.

HJK jäi kordusmängus teise poolaja alguses kaotusseisu ning viigini jõuti alles 90. minutil. Kolmandal üleminutil tõusis HJK päästeingliks Lee Erwin, kes lõi seisuks 2:1. Palumets alustas mängu algrivistuses ning viibis kokku platsil 67 minutit.

Poomi koduklubil Shamrockil oli teoreetiline võimalus võidelda Euroopa liiga põhiturniirile pääsemise nimel. Kuid tõele au andes oli nende võimalus selleks kaduvväike, sest avamäng PAOKile kaotati 0:4.

Koduplatsil peetud kordusmängus kaotati Kreeka klubile 0:2 ning kahe mängu kokkuvõttes jäädi alla 0:6. Poom ei kuulunud Roversi koosseisu ei ava- ega kordusmängus, kuid kutsuti septembri alguses toimuvateks Rahvuste liiga mängudeks Eesti koondisesse. Kutse rahvuskoondist esindada sai ka Kevor Palumets.