Lajal jõudis Hiina turniiril veenva võiduga poolfinaali

Mark Lajal.
Mark Lajal. Foto: Shaun Brooks/Action Plus Sports via ZUMA Press Wire/Scanpix

Eesti esireket Mark Lajal (ATP 247.) alistas Zhangjiagangi ATP Challenger 75 turniiri veerandfinaalis jaapanlase Rio Noguchi (ATP 302.) 6:4, 6:2 ja pääses poolfinaali.

Lajal oli väljakul tõesti heas hoos, sest Noguchil polnud eestlase vastu kasutada ühtegi murdepalli. Kui avasetis tegi Lajal ainsa murde otsustavas geimis, siis teises setis murdis ta vastase servi kohe alguses.

Noguchi näol oli Lajalile tegemist vana tuttavaga, sest viimaste kuude jooksul olid nad kohtunud kaks korda. Kuni tänaseni oli mängude seis 1:1 viigis. Eelmises ringis alistas Lajal 28-aastase briti tennisisti Ryan Penistoni 6:2, 6:2.

Poolfinaalis tuleb Lajalile vastu samuti edetabeli võrdluses nõrgem vastane. Kas selleks saab 34-aastane slovakk Norbert Gombos (ATP 584.) või 21-aastane tšehh Dalibor Svrcina (ATP 312.), selgub ööl vastu homset. Teises poolfinaalis kohtuvad Aasia tennisistid: jaapanlane Yasutaka Uchiyama (ATP 197.) ja teise asetusega lõunakorealane Seong Chan Hong (ATP 152.).