Mark Lajal jõudis Hiina turniiril finaali

Mark Lajal
Mark Lajal Foto: Shaun Brooks / ZUMAPRESS.com / Scanpix

Eesti esireket Mark Lajal (ATP 247.) alistas Hiinas peetava Zhangjiagangi ATP Challenger 75 turniiri poolfinaalis slovaki Norbert Gombose (ATP 584.) 6:3, 6:4 ja pääses finaali.

Kohtumine kestis üks tund ja 35 minutit. Selle aja jooksul lõi Lajal kolm ässa, tegi kuus topeltviga ja realiseeris viiest murdepallist kolm. 21-aastane eestlane võitis esimeselt servilt 77 protsenti punktidest, Gombose vastav protsent oli 72.

Slovakk sai kirja kaks ässa, viis topeltviga ning ühe realiseeritud murdepalli kaheksast.

Varasemalt mehed omavahel kohtunud ei olnud.

Veerandfinaalis alistas Lajal jaapanlase Rio Noguchi (ATP 302.) 6:4, 6:2. Loe lähemalt SIIT.

Finaalis läheb 21-aastane eestlane vastamisi jaapanlase Yasutaka Uchiyamaga (ATP192.). Mäng peetakse homme.

Enda poolfinaalis alistas Uchiyama 6:3, 6:7, 4:0 Hong Seong-chani. Matš lõppes Lõuna-Korea tennisisti loobumisvõiduga.