Esireketid jätkasid US Openil oma võidumarssi

Iga Swiatek
Iga Swiatek Foto: Robert Deutsch

Tennise maailma esireketid Iga Swiatek ja Jannik Sinner on mõlemad jõudnud aasta viimasel suure slämmi turniiril veerandfinaali.

Varasemates ringides Kamilla Rakhimovast, Ena Shibaharast ja Anastasia Palvjutsenkovast üle olnud Swiatek jätkas oma kahesetiliste triumfide võidumarssi ka kaheksandikfinaalis, kus alistas tund ja 31 minutit kestnud mängus 6:4, 6:1 venelanna Ljudmila Samsonova (WTA 16.).

Veerandfinaalis ootab poolatari ees nüüd kohtumine kodupubliku ees mängiva Jessica Pegulaga (WTA 6.), kes alistas oma kaheksandikfinaalis Diana Shnaideri 6:4, 6:2 (18.).

Teistes naiste veerandfinaalides kohtuvad omavahel Beatriz Haddad Maia (21.) – Karolína Muchová (52.), Paula Badosa (29.) – Emma Navarro (12.) ja Zheng Qinwen (7.) – Arõna Sabalenka (2.).

Meeste esireket Sinner alistas USA lahtistel veerandfinaali jõudmiseks kaks tundi ja 46 minutit kestnud kohtumises ameeriklase Tommy Pauli (14.) 7:6 (3), 7:6 (5), 6:1.

Itaallase järgmiseks vastaseks on maailma viies reket Daniil Medvedev, kes oli omakorda 6:0, 6:1, 6:3 üle portugallasest Nuno Borgesest (ATP 34.).

Ülejäänud meeste veerandfinaalid: Jack Draper (25.) – Alex de Minaur (10.), Taylor Fritz (10.) – Alexander Zverev (4.) ja Grigor Dimitrov (9.) – Frances Tiafoe (20.).