Eesti uisutalent lõpetas GP-etapil 17 aastat kestnud ootuse

Elina Goidina
Elina Goidina Foto: Instagram

Rahvusvahelise uisuliidu juunioride GP-etapil Riias võitis Eesti uisutalent Elina Goidina naiste üksiksõidus teise koha.

Lühikavas 62,05 punkti teeninud Goidina hoidis üldarvestuses neljandat kohta. Isiklikust rekordist (63,03) jäi lühikavas lahutama veidi vähem kui üks punkt. Vabakavas suutis ta teha soorituse, mida hinnati 120,18 punktiga. Selle abil õnnestus tal kokku saada skoor 182,23, mis andis võistluste teise koha. Nii vabakavas kui ka üldhindes püstitas Eesti uisutalent isikliku tippmargi.

Naiste üksiksõidus teenis ülivõimsa esikoha jaapanlanna Mao Shimada, kes oli parim nii lühi- kui ka vabakavas. Shimada võidutulemuseks oli Riias 204,86. Shimada ja Goidina kõrval õnnestus pjedestaalile tõusta veel ka Lõuna-Korea sportlasel Nayeon Kol, kes kogus kokku 176,86 punkti.

Goidina saavutus on Eesti uisutamises eriline, kuna 17 aastat polnud ükski meie naissportlane suutnud ISU juunioride GP-l pjedestaalile kerkida.

Meeste üksiksõidus sai Jegor Martsenko 126,21 punktiga 21. koha. Lühikavas sai ta 49,05 punkti ja vabakavas 77,16 punkti.

Jäätantsupaar Arina Beljajeva – Frederic Merilo teenisid 83,41 punktiga 14. koha. Rütmitantsus teenisid nad 29,90 punkti ja vabatantsus 53,51 punkti.