Võimas talent! Duplantis alistas sõujooksus kindlalt Warholmi (7)

Armand Duplantis (paremal) jõudis finišisjoone eel veel kõrvale kiigata: kuhu jäi Karsten Warholm? Foto: MICHAEL BUHOLZER / EPA / SCANPIX

Teivashüppe viimaste aastate valitseja Armand Duplantis näitas, et tal leiduks tõsist sisu ka teistel aladel.

Novembris 25. sünnipäeva tähistava rootslase ning temast kolm ja pool aastat vanema naabri, 400 m tõkkejooksu tähe Karsten Warholmi omavahelisest aasimisest kasvas välja võistlus. Eile panid kaks oma ala maailmarekordimeest võimed proovile 100 m duellis.

Enne mõõduvõttu oli Duplantise rekord 10,57, Warholmil 10,49. Tõsi, mõlemad jooksid viimati seda distantsi üle kuue aasta tagasi.

Nüüd, Zürichis parandasid mõlemad isiklikku tippmarki. Duplantis teenis võidu ajaga 10,37, Warholm lõpetas 10,47ga.

Lihtsalt väikeseks võrdluseks. Eesti tänavuse hooaja 100 m edetabelit juhib Karl Erik Nazarov 10,31ga. Teine on Henri Sai (10,44) ja kolmas Johannes Erm (10,60).

«Pean Mondot tunnustama. Ta võitis mind selgelt ja ausalt. Oli suurepärane jooks, tema sai pakkudelt paremini minema,» analüüsis Warholm.

Täna on mõlemad samas paigas peetaval Teemantliiga etapil rajal oma põhialadel. Warholmile astub teiste hulgas vastu ka Rasmus Mägi.