VIDEO «Margaritad kõigile!» USA lahtiste finaali jõudnud tennisetähe soov täitus

Arõna Sabalenka
Arõna Sabalenka Foto: IMAGO / chryslene caillaud / Panoramic / Scanpix

Aasta viimasel tennise suure slämmi turniiril, USA lahtistel, selgusid naiste üksikmängu finalistid.

Esimeses poolfinaalis alistas teine reket Arõna Sabalenka 6:3, 7:6 (2) kodupubliku ees mänginud Emma Navarro (WTA 12.). Kohtumine kestis poolteist tundi.

Eelmise matši eel andis Valgevenet esindav, kuid alaliselt Miamis elav Sabalenka fännidele omamoodi stiimuli. Ta lubas, et piisavalt tugeva toetuse puhul saavad kõik tasuta joogi.

«Nüüd te kõik rõkkate minu poolt. Jäite natuke hiljaks,» viskas Sabalenka pärast Navarro alistamist platsil antud usutluses nalja.

Tegelikult jäi ta atmosfääriga väga rahule. «See tähendab mulle tõesti palju. Isegi kui elasite rohkem talle kaasa, tuli mulle kananahk ihule.»

Mõistagi haaras reporter ka eelmise mängu järel öeldud sõnasabast kinni. «Margaritad kõigile!» teatas Sabalenka vastu.

Finaalis ootab teda taas ameeriklanna. Jessica Pegula (WTA 6.) kaotas Karolina Muchova (WTA 52.) vastu avaseti 1:6, kuid võitis järgmised 6:4 ja 6:2. Matš kestis tosin minutit üle kahe tunni.

Kahekordne Austraalia lahtiste võitja Sabalenka jõudis USAs finaali teist aastat järjest. Mullu kaotas ta Coco Gauffile. Pegula polnud enne tänavust slämmil veerandfinaalist kaugemale jõudnud.