Saksamaa noortekoondis lõi Eesti võrku kümme palli (1)

Eesti noormeeste U21 jalgpallikoondis alistas juuni alguses 1:0 Soome.
Eesti noormeeste U21 jalgpallikoondis alistas juuni alguses 1:0 Soome. Foto: Katariina Peetson / EJL

Eesti noormeeste U21 jalgpallikoondis võõrustas teisipäeva õhtul EM-valiksarja mängus selle vanuseklassi kolmekordset Euroopa meistrit Saksamaad. Külalised võitsid Kadriorus peetud kohtumise 10:1.

Eesti puur seisis tühjana 23. minutini, kui peakohtunik Antoine Chiaramonti määras vastastele väga kerge penalti, mille realiseeris külaliste ründaja Nick Woltemade. Poolajapausile läksid eestlased juba 0:5 kaotusseisus.

Riietusruumidest naastes jätkus samaviisi. Juba 47. minutil tegi Woltemade teist korda skoori. 61. minutil lõi Dortmundi Borussia noor ründetäht Karim Adeyemi oma kolmanda värava ning viis kodumaa 8:0 juhtima.

Päris tühjade pihkudega eestlased ei jäänud. Paar päeva tagasi meeste koondise eest debüteerinud Patrik Kristal söötis vahetusest sekkunud Aleksandr Šapovalovile, kes palli Saksamaa väravavahi Jonas Urbigi seljataha saatis.

Sakslased suurendasid 87. minuti Tim Lemperle ning 90. minuti Ansgar Knauffi väravatest oma edu veelgi. Külalised lahkusid Kadriorust 10:1 võiduga.

Eesti istub nüüd EM-valikturniiri D-alagrupis ühe punktiga viimasel kohal. Liider on EM-pääsme kindlustanud Saksamaa (22 p), kellele järgnevad Poola (15 p), Bulgaaria (12 p), Kosovo (9 p) ja Iisrael (3 p). Järgmisena mängib Eesti kodus 10. oktoobril Iisraeli ning 15. oktoobril Kosovo koondisega.