Vene ja Rosenthal tegid uue koduklubi eest suurepärase mängu

Siim-Sander Vene.
Siim-Sander Vene. Foto: @STALOstrow/X

Eesti korvpallikoondislased Siim-Sander Vene ja Märt Rosenthal tegid uue koduklubi Ostrow Wielkopolski Stali eest suurepärase mängu, kuid kontrollmängus jäädi Chemnitzi Ninersile alla 88:108.

Stali ridades mängivatest eestlastest noorem Märt Rosenthal teenis meeskonna ridades enim mänguaega, koguni 31 minutit. Ta sai hakkama kaksikduubliga, tema arvele jäi 12 punkti, 11 resultatiivset söötu ja kolm lauapalli.

Vene teenis mänguaega 22 minutit, viskas tiimi resultatiivsuselt teisena 19 punkti, kusjuures kaugvisete protsent oli 83 ehk kuuest viis.

Stal jäi Chemnitzi vastu alla juba esimesel veerandil 11:27, kuid teisel läks lahti korralikuks turmtuleks, sest poolajapausile mindi Ninersi 60:36 eduseisus. Kolmandal veerandil tuli Stal küll rohkem mängu tagasi, sest viimasele kümnele minutile mindi vastu 12-punktilises kaotusseisus 66:78. Veel viis minutit enne mängu lõppu oli Stal kümne punktiga taga, kuid lõpuks venis vahe ikkagi 20-punktiliseks.

Chemnitziga mängis Stal ka paar päeva tagasi, siis võideti Saksamaa klubi napilt 85:84.