Selgus Kalev/Cramo esimene vastane teel Meistrite liiga põhiturniirile

Levice meeskonna mängujuht Ty Nichols tegi särava partii.
Levice meeskonna mängujuht Ty Nichols tegi särava partii. Foto: Patriotilevice/Facebook

Türgis alustati korvpalli Meistrite liiga kvalifikatsiooniga. Avaringist prii olnud, täna Antalyasse jõudnud Kalev/Cramo sai teada poolfinaali vastase.

Valitseva Slovakkia meistri Levice ja Gruusia tšempioni Kutaisi kohtumine osutus üsna ühepoolseks. Neist esimesed said kohe väga hästi minema – nelja minutiga sopsati neli kaugviset, mille najal teeniti 16:5 algedu.

Kutaisi sai vastaste esimese hurraa maha, ent mitte mänguohje. Levice hoidis kindlalt initsiatiivi, kolmandal veerandajal oldi peal juba 18 punktiga. Viimased kümme minutit süvendasid vahet veelgi: lõpptulemuseks vormistati 111:87.

Levicet vedasid kolm ameeriklast. Mängujuht Ty Nichols viskas 29, korvialune jõud Karl Gamble 16 ja äär Stephon Jelks 15 punkti. Tiimist poole moodustavadki välismängijad. Lisaks jänkide triole kuulub satsi kaks soomlast, Aatu Kivimäki (11 silma) ja Joel Mäntynen (0) ning rootslane Felix Terins (9).

Lisaks 12 tabatud kolmesele väärivad märkimist võitjate 15 vaheltlõiget. Hea tabavuse juures (väljakult 52,63 protsenti, 76/40) on tugev näitaja ka 16 ründelauda.

Kalev/Cramo ja Levice kohtumine algab reedel kell 16.30. Postimees vahendab matši otseblogis.

Veidi enne seda selgub miniturniiri esimene finalist. Sarnaselt meie meeskonnale otse teise ringi pääsenud tšehhide Nymburk kohtub Trepçaga.

Kosovo parim tiim pidas pingelise veerandfinaali Küprose satsi Keravnosega. Viimasele minutile mindi vastu veel kahepunktilisest kaotusseisust, aga lõpuks võideti 82:79.

Meistrite liiga põhiturniirile pääseb kogu seltskonna peale vaid võitja. Finaal toimub pühapäeva õhtul.