Tauri Kilk võitles end Poolas teise ringi

Tauri Kilk.
Tauri Kilk. Foto: Oleg Hartsenko

Lublinis peetaval International Seriesi kategooriasse kuuluval turniiril Polish International 2024 presented by Victor astus reedel võistlustulle meeste üksikmängu valitsev Eesti meister Tauri Kilk, minnes vastamisi poolaka Szymon Stokfisziga.

Maailma edetabelis 458. kohta hoidev Stokfiszi alustas kodusel põrandal hästi, kasvatades 4:0 algedu intervalliks 11:6-le. Poolaka 21:11 võiduga lõppenud esimene geim vältas vaid kümme minutit.

Teises geimis sai meie mees esialgsest ehmatusest üle ning suutis 23-aastasele poolakale juba tõsisemat vastupanu osutada. Vett suunduti rüüpama meie mehe eduseisul 11:10. Mängu jätkudes kasvatas Kilk eduseisu 15:10-le, kuid Stokfisz sai tasapisi mängu tagasi, viigistades 16:16. Lõpuks võitis eestlane geimi 22:20.

Kolmandas geimis läks Stokfisz meie meest esialgu 7:2 juhtima. Intervalliks juhtis poolakas kohtumist 11:9. Geimi edenedes jõudis Kilk matšivõidust kolme punkti kaugusele (18:15), siis kahe punkti kaugusele (19:16) ja siis matšpallini (20:16).

Esimesega neist otsustas ta asja, võites kolmanda geimi 21:16 ja liikudes edasi 16 parema sekka, vahendab Eesti Sulgpalliliit pressiteates.

Kilgi järgmine vastane on 2002. aastal sündinud Shashwat Dalal Indiast. Maailma edetabelis 203. kohal paiknev Dalal sai avaringis jagu samuti poolakast, Andrzej Niczyporukist 22:20, 21:16.