Eesti koondise korvpallur tegi Leedu kõrgliigas korraliku debüüdi

Mihkel Kirves
Mihkel Kirves Foto: Konstantin Sednev

Eesti korvpallikoondislane Mihkel Kirves pidas BC Mažeikiai eest esimese Leedu kõrgliiga mängu. 27-aastase eestlase leivaisa pidi vastu võtma napi 78:82 kaotuse BC Lietkabelise vastu.

Esimest kahte veerandaega domineeris Lietkabelise klubi, võites need vastavalt 24:17 ja 19:17. Seejärel sai Kirvese leivaisa mängu sisse ning kolmas ja neljas veerand võideti 20:19 ja 24:20. Siiski tuli eestlase tööandjal mängu kokkuvõttes võtta vastu neljapunktiline kaotus.

Kirves oli platsil 16 minutit ja 34 sekundit, tema arvele jäi seitse silma. Mažeikiai klubi resultatiivseim oli Donatas Sabeckis 21 punktiga. Vastaste parim oli Georgios Kalaitzakis 13 silmaga.

Mažeikiai klubi järgmine kohtumine Leedu kõrgliigas leiab aset 29. septembril, mil vastamisi minnakse BC Šiauliaiga.

Kirves sõlmis Mažeikiai klubiga aastase lepingu selle aasta juulis. Loe lähemalt SIIT.