Eesti jalgpallikoondise ründaja liigub viimaste aastate vägevaimal kursil

Tänavu on kõik Alex Matthias Tammega (keskel) hädas.
Tänavu on kõik Alex Matthias Tammega (keskel) hädas. Foto: Kalju FC/Facebook

Eesti jalgpalli meistrivõistlustel jätkab heas hoos Nõmme Kalju.

Hõbedat jahtiv tiim on viimastes voorudes kindlalt maha murdnud tabeli teise poole satsid. Täna alistati koduplatsil 3:1 Tallinna Kalev.

Kalju otsustas mängu saatuse üsna kiiresti. 4. minutil oli täpne Alex Matthias Tamm, 11-ndal Guilherme Smith. Neist esimene skooris ka teise poolaja keskel penaltist. Kalevi auvärava lõi umbes veerand tundi enne lõppu Aaro Toivonen.

Mullu Eesti koondises debüüdi teinud 23-aastane Tamm on tänavu Premium liigas löönud juba 24 väravat. Lähim jälitaja on Mark Anders Lepik 15 tabamusega. Arvestades, et pidada jääb kaheksa vooru, liigub Kalju ründaja viimaste aegade resultatiivseimal kursil.

Eelmisel hooajal oli suurim skoorija Tristan Koskor vaid 16 väravaga. Enne seda noppisid tiitli vastavalt Zakaria Beglarišvili (21), Henri Anier (26), Rauno Sappinen (26), Erik Sorga (31) ja Liliu 31. 30 või enam tabamust on kirja saadud kaheksal korral. Rekord, 46, kuulub 2011. aastast Aleksandrs Čekulajevsile.

Tänases teises mängus alistas FCI Levadia kodus 3:1 Pärnu Vapruse.