Noor Viimsi korvpallimeeskond ületas juba septembriks eelmise hooaja saldo

Viimsi korvpallimeeskond.
Viimsi korvpallimeeskond. Foto: KK Viimsi/Facebook

Eesti korvpalli karikavõistluste eelturniiril sepistas väikese üllatuse Viimsi. Kodus alistati 92:90 TalTech/Alexela.

Suures osas 20-ndate alguses või noorematega mängivad võõrustajad juhtisid matši algusest peale. Kolmandal veerandajal oldi peal juba 15 silmaga. TalTech jõudis 2.32 enne lõpuvilet punkti kaugusele, ent ühtlaselt enesekindlalt tegutsenud Viimsi vastas.

Võitjate parim oli 17 punktiga Mark-Andreas Jaakson. Teisel poolajal seljamurega kimpus olnud ja episoodiliselt platsil käinud Stefan Vaaks lisas 16, Omar Pajic 13 ja Kristjan Kokk 12 silma. Vähemalt 7 punkti kogusid kõik kaheksa platsil käinud meest.

TalTechi vedas üleplatsimehena 28 silma põrutanud Siim-Markus Post. Oliver Metsalu panustas 19 punkti ja 11 lauapalli.

Karikavõistlustel on seni puhaste paberitega Rapla Utilitas (3-0) ja Tartu Ülikool Maks & Moorits (2:0). Viimsi tõusis kahe võidu ja kaotusega kolmandaks.

Tasub meenutada, et eelmisel hooajal võitis suures osas samas koosseisus mänginud Viimsi ametlikes matšides Eesti klubisid vaid korra. Oktoobris murti maha Tallinna Kalev. Tänavu on saadud juba kaks skalpi: lisaks TalTechile alistati nädal tagasi Keila Coolbet.