Eestlannad pidid põnevusetenduse järel leppima MK-etapil hõbedaga

Heleene Hollas – Liisa Remmelg
Heleene Hollas – Liisa Remmelg Foto: en.volleyballworld.com

Eesti rannavolleduo Heleene Hollas – Liisa Remmelg tuli madalaima ehk Futures taseme MK-etapil Türgis Balikesiris teiseks.

Otse põhiturniirile pääsenud eestlannad alistasid alagrupis esmalt 2:0 (21:10, 21:14) kohaliku paari Ilknur Melis Durasi – Müge Ocakcisti, misjärel oldi 2:0 (21:14, 21:17) üle ka Jaapani duost Miharu Kashihara – Izumi Ishiharast.

Seejärel mindi laupäevases veerandfinaalis vastamisi Kreeka paari Elisavet Triantafillidi – Dimitra Manaviga, kes alistati kindlalt 2:0 (21:14, 21:10).

Pühapäeval astuti väljakule juba poolfinaalis, seda austerlannade Franziska Friedli – Lia Bergeri vastu ning väga võitlusliku mängu järel teeniti 2:1 (20:22, 21:19, 15:10) võit.

Finaalis oli Hollase ja Remmelga vastaseks Ukraina duo, 20-aastased Yeva Serdiuk – Daria Romaniuk. Tund ja neli minutit kestnud finaalmäng kulges uskumatu põnevusetendusena, kust suutsid lõpuks võitjatena välja tulla ukrainlannad, olles paremad tulemusega 2:1 (24:26, 21:16, 28:26). Eesti paar sai seega kaela hõbedased autasud.

Heleene Hollas – Liisa Remmelg (vasakul) poodiumi teisel astmel.